Kitą žurnalistų pastebėjimą, cituojantį LSDP garbės pirmininką Aloyzą Sakalą, kad Zigmantas Balčytis turėtų būti pašalintas iš partijos, jei pasitvirtintų įtarimai jį kandidatavus į prezidentus tik dėl akių, Algirdas Sysas vertino kaip sąmokslo teoriją. „Nesu linkęs tikėti sąmokslo teorijomis, kurių galima prikurti labai daug. Reikia turėti labai konkrečius įrodymus ir patikimus liudininkus, kad galėtume konkrečiai ir tiksliai apie tai kalbėti. Tokie rinkimų rezultatai nėra malonūs nė vienam iš mūsų. Iš to turime padaryti rimtas išvadas. Beje, kartais reikia įsiklausyti ir į mažumos balsus. Negalime daugumos balsais priiminėti galbūt tuo metu racionaliausio sprendimo, kuris galiausiai duoda prastą rezultatą. Noriu priminti Vytenio Andriukaičio viešą laišką, paskelbtą prieš gerus metus. Jame jis išsakė labai daug tiesos apie galimas rinkimų pasekmes. Tai mes šiandien ir turime.“ – radijo interviu kalbėjo Algirdas Sysas.

Jo nuomone iš postų partijoje pasitraukusių Juozo Oleko ir Juozo Bernatonio pavyzdžiu gali pasekti daugiau bičiulių. Visuose didžiuosiuose ir didesniuose miestuose, išskyrus Šiaulius, kai kuriuose rajonuose, rinkimų rezultatai yra prasti. Algirdas Sysas: - „Manau, kad kritiškas bičiulių požiūris į savo darbą yra savaime suprantamas. Taip veikia ir politinės partijos kitose Europos šalyse. Jei rinkimų rezultatai yra prasti, reikia prisiimti atsakomybę ir pasitraukti. Jei matomos vadovo darbo spragos, reikia ieškoti naujų žmonių gana didelės partijos gretose. Visada galime surasti jaunesnių, kitaip vertinančių ir į rinkimų kampanija žvelgiančių, bičiulių. Pabrėžčiau, kad ypač didesniuose miestuose reikia dirbti daugiau su jaunimu.“

„Pusantrų metų būdami valdžioje ir matydami nekrintantį, o kartais net kylantį, partijos reitingą, iš dalies atsipalaidavome ir tikėjomės šių reitingų pagalba laimėti rinkimus. Skyrėme mažiau dėmesio, mažiau agitavome, mažiau dirbome su artimiausiais pažįstamais, kurie galėjo atiduoti balsus partijai.“- teigė Algirdas Sysas.

„Kitaip nei politologai ir ekspertai, griežtai kritikuojantys partijos pasirodymą rinkimuose, savo bičiulius stengiuosi vertinti korektiškiau. – tęsė jis. Iš tiesų, išleidome labai daug pinigų ir gavome prastą rezultatą. Manau, kad šioje rinkimų kampanijoje mums nepasisekė, nes veikėme pavieniui, nebuvome susitelkę į komandą, nevykdėme komandinio žaidimo. O Europos Parlamento rinkimai yra komandinis žaidimas. Tai aš ir raginau daryti. Dabar turime padaryti išvadas, keisti veiklos strategiją ir taktiką, ypač didžiuosiuose miestuose. Šie rinkimai baigėsi, laukia kiti. Tikiuosi, kad juose bus daugiau naujų veidų. O gal socdemams trūksta kokio lošėjo, kad rezultatai būtų geresni?“