Žurnalistas A. Antanaitis laidą pradėjo pastebėjimu, kad būtų neteisinga kalbėti apie šiltnamio sąlygas, kurių per krizę sukurti neįmanoma, o socialdemokratai perėmė krizės laikotarpiu susiformavusį politinį, ekonominį būvį.

Dabartinė Vyriausybė tęsia pradėtus darbus, tačiau dėl sparčios įvykių kaitos Lietuvoje, ji visų darbų nespėja atlikti. Seimo vicepirmininkas A. Sysas pastebėjo, kad socialdemokratai tvirtai laikosi savo nuostatų ir pateikė pavyzdį iš ankstesnės Vyriausybės žadėtų, bet nepradėtų vykdyti darbų. Tai – daugiabučių renovavimas. Jis palygino renovuotų namų skaičių per tam tikrą laikotarpį. Iš vienos Vyriausybės laikotarpio – keturi namai per ketverius metus, iš kitos - 180 namų per vienerius metus. Vertėtų prisiminti, kad pagaliau priimtas ir Teritorinių planavimų įstatymas.

Algirdas Sysas: „Pradėjus namų renovavimą, atsirado daugiau darbo vietų, jau matomi teigiami energijos taupymo rezultatai. Per trumpą laiką padaryta nemažai darbų. Laikinoji Seimo komisija, tirianti ankstesnės Vyriausybės darbus energetikos sektoriuje, savo išvadose iškėlė labai daug nerimą keliančių klausimų. Manau, kad generalinė prokuratūra į kai kuriuos iš jų atsakys. Buvusi Vyriausybė vien reklamai bei agitacijai išleido 20 mln. litų. Labai neaišku, kaip yra naudojami pinigai Rytų energetinėje sistemoje. Atkreipiu dėmesį, kad mokesčių mokėtojų pinigus turime panaudoti racionaliau ir apie tai turime kalbėti viešai.“

„Dabartinė Vyriausybė neskuba. Kiekvieną klausimą ji kruopščiai analizuoja, tariasi– pridūrė Seimo vicepirmininkas – ir manau, kad toks darbo pobūdis yra teisingas. Geriausias tokios veiklos barometras yra visuomenės nuomonė. Jei visuomenė daugiau pasitiki Vyriausybe, sakydama, kad gyvenimas gerėja, jei ne materialiai, tai bent pati atmosfera, tai tik dar labiau skatina bendram darbui ir kūrimui. “

Į laidos vedėjo A. Antanaičio pastebėjimą, kad ankstesnė Vyriausybė galėjo nespėti įvykdyti savo pažadų, A. Sysas atsakė, jog prisimindamas savo ilgametę praktiką, jis galėtų duoti keletą pavyzdžių, tokių kaip konservatorių Vyriausybės nespėti grąžinti indėliai. 1998 m. duotą pažadą turėjo įgyvendinti socialdemokratai 2004–2006 m. „Išleidome visus pinigus indėliams grąžinti, o iš jų būtume galėję suformuoti rezervinį fondą“ – sakė Seimo vicepirmininkas. Dėl nesuformuoto rezervinio fondo Lietuvoje socialdemokratų Vyriausybė susilaukė nemenkos opozicijos kritikos. Panašiai priekaištauta ir dėl darbo užmokesčio.

Į Seimo nario K. Starkevičiaus priekaištus dėl sužlugdytų skalūnų dujų ir atominės elektrinės projektus A.Sysas atsakė, kad 60 gręžinių Lenkijoje nedavė jokio rezultato. Europoje tik Didžiojoje Britanijoje randami skalūnai, tačiau skalūnų dujos ten neišgaunamos. Lietuva nėra labai didelė šalis, kad rimtai neįvertinusi, nepaskaičiavusi, kas naudingiau – žemė, giluminis vanduo, kitos naudingosios iškasenos, kurios garantuoja naudą, imtų ieškoti galbūt žemės gelmėse slypinčių neatrastų klodų. Vyriausybė neturėtų imtis utopinių projektų. Būtina atsižvelgti į bendruomenių nuomonę, diskutuoti, įrodyti realią naudą.