Konferencija Baltijos ir Vidurio Europos valstybių saugumo klausimais
2014 m. lapkričio 19 d. LRS Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas dalyvauja Baltijos, Vidurio ir Šiaurės Europos valstybių, Vokietijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų institucijų tarnautojų, pareigūnų ir ekspertų diskusijoje apie Baltijos ir Vidurio Europos valstybių saugumo klausimus, apie padėties Ukrainoje ir įtemptų santykių su Rusija poveikį regiono ir Euroatlantiniam saugumui.
Algirdas Sysas pradės renginį, kurį organizuoja Lietuvos Respublikos Seimas ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kartu su Džordžo Maršalo Saugumo studijų Europos centru, sveikinimo kalba:
Labas rytas, gerbiamosios ir gerbiamieji konferencijos dalyviai,
Džiaugiuosi, galėdamas pasveikinti visus susirinkusius šioje istorinėje salėje, kurioje 1992 m. lapkričio 6 d. buvo pasirašyta dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (jos kopiją, beje, galite čia pamatyti). Sveikinuosi ir su stebinčiais konferenciją kitapus ekranų.
Konferencija Baltijos ir Vidurio Europos valstybių saugumo klausimais šiandieniniame kontekste yra ypač aktuali. Tai, kad turime svečių iš Baltijos regiono ir Vyšegrado valstybių, Skandinavijos, Vokietijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, parodo, kad saugumo klausimas šiandien yra svarbus ne pavienėms šalims, o keliems regionams, ir kad šiuo klausimu turėtume diskutuoti platesniame kontekste. Tik globaliai vertindami susiklosčiusią padėtį galime priimti efektyvius sprendimus ir kartu siekti juos įgyvendinti.
Džiugu, kad ši konferencija, kurią organizavo Lietuvos Respublikos Seimas, Užsienio reikalų ministerija ir Džordžo Maršalo saugumo studijų Europos centras Vokietijoje, leidžia sutvirtinti šio centro ir Lietuvos bendradarbiavimą, kuris tęsiasi jau du dešimtmečius. Faktas, kad mes Maršalo centre turime Lietuvos ekspertą, nuolat siunčiame į šį centrą tobulintis aukšto lygio pareigūnus ir valstybės tarnautojus, atspindi glaudžius Lietuvos ryšius su Maršalo centru. Šiame centre stažavosi nemažai buvusių bei esamų Seimo narių, ministrų, kariuomenės vadų ir diplomatų, šiuo metu atstovaujančių Lietuvai įvairiose pasaulio valstybėse, taip pat nemažai Seimo kanceliarijos darbuotojų. Reikia paminėti, kad mes labai vertiname šį bendradarbiavimą, prisidedantį prie Lietuvos ir JAV partnerystės stiprinimo. Džiugu, kad Lietuvoje veikia Maršalo centro alumni klubas, kuriam vadovauja krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Šiandieninės saugumo situacijos kontekste akivaizdu, kad Maršalo centras ir Lietuvos institucijos turi plėtoti šią partnerystę. Mūsų bendras tikslas turėtų būti padėti stiprius pamatus nuosekliai diskusijai saugumo klausimais dabar ir ateityje. Tikiu, kad šiandieniniai pranešimai bei diskusijos bus dar vienas tvirtas žingsnis link Baltijos ir Vidurio Europos saugumo klausimų sprendimo. Linkiu įdomių pranešimų ir produktyvių diskusijų!
Ačiū už dėmesį.