Algirdas Sysas: „Nesvarbu, pasitrauktų lenkų rinkimų akcijos nariai ar jų būtų paprašyta tai padaryti, valdančiajai daugumai balsų pakaktų. Parlamente dirbu aštuoniolika metų. Dalyvavau pirmuosiuose Lietuvos-Lenkijos tarpparlamentinės asamblėjos posėdžiuose, žinau, kokius susitarimus šalys pasirašė ir atsimenu duotus pažadus. Su pavardžių rašymo problema susiduria ne tik lenkų tautybės piliečiai, bet ir šimtai lietuvių, sudariusių santuokas su kitataučiais. Todėl privalome pagaliau išspręsti šį klausimą.“

Paklaustas ar reikia leisti nuolat Lietuvoje gyvenantiems Europos Sąjungos (ES) piliečiams tapti Lietuvoje registruotų politinių partijų nariais, Seimo vicepirmininkas atsakė, kad Lietuva yra ES narė, renka savo atstovus į Europos Parlamentą ir sprendžia bendraeuropinius klausimus. Bijoti dėl ES šalių piliečių narystės vienoje ar kitoje partijoje nėra pagrindo. Jis pridūrė, kad galiojantis įstatymas griežtai riboja galimybę tapti partijos nariais, todėl įstatymo pataisomis siekiama sudaryti galimybę partijoms nuspręsti dėl naujų narių iš kitų ES šalių priėmimo. „Tai nesukeltų problemų ir nepakenktų Lietuvoje registruotoms partijoms, nebent tai būtų „vienų rinkimų“ partijos.“

Pokalbiui pakrypus apie propagandinių laidų nestokojančių rusiškų televizijos kanalų transliacijos atnaujinimą ir galimo pavojaus nevaržomai skleisti prieš Lietuvą nukreiptą melagingą informaciją, Algirdas Sysas sakė, jog draudimais nieko nepavyktų pasiekti. „Tarybiniais laikais mums draudė klausytis „Europos radijo“, „Laisvosios Amerikos balso“, įvairios muzikos. Tačiau rasdavome būdų kaip išgirsti tai, ko trokštame. Prie šiuolaikinių telekomunikacinių technologijų tokie draudimai neveiksmingi. Būtų daug veiksmingiau, jei kurtume laidas, atskleidžiančias melą.“ – sakė jis ir pridūrė girdėjęs, jog geriausia „rusiškoji“ televizija šiuo metu yra Kijeve, kuri objektyviai nušviečia visus įvykius, įskaitant ir įvykius pietryčių Ukrainoje. Tokiu būdu pavyksta priešintis rusiškajai propagandai.

Nei draudimų, nei dirbtinių veiksmų nevainikuos pergalė. Taip Algirdas Sysas kalbėjo apie sprendimą atstatydinti visus viceministrus, kurie pasitraukę iš užimamų pareigų, vėl gali į jas grįžti.

„Manau, kad prezidentė tam tikra prasme viršijo savo konstitucinius įgaliojimus. Kaip ir kiekvienas Lietuvos pilietis Prezidentė turi teisę turėti nuomonę ir ją išsakyti, tačiau yra konstitucinė sąranga, kur akivaizdžiai sudėliota, kas ką gali ir kas ko negali. Šiuo atveju galios yra Vyriausybės rankose, Ministrų Kabinetas galėtų toliau egzistuoti ir be tokių žingsnių“.

Vicepirmininko nuomone, primetamas diktatas ir įstatymuose bei Konstitucijoje nesamos žaidimo taisyklės, į kurias reaguojama paprastai – „atleidžiame visus, po kiek laiko visus priimame". Niekas negali paneigti, kad atleisti viceministrai, negali sugrįžti. Dėl į juodąjį sąrašą įtrauktų viceministrų likimo Algirdas Sysas siūlė „nekalbėti apie katę juodame kambaryje“. Reikia atvirai įvardinti prasižengusius ir nekurti grėsmių, nukreipiant žmonių dėmesį nuo aktualesnių dalykų. Sąrašo niekas nematė, o šešėlis metamas visiems paskirtiems viceministrams.

Interviu laidos vedėja užbaigė klausimu apie JAV energetikos kompanijos „Chevron“ pasitraukimą iš Lietuvos. „Tai tam tikra žmonių, pasisakiusių prieš tokį skalūninių dujų gavimo būdą, pergalė. Sveikinu tai, nes esu įsitikinęs, kad tokios technologijos mažoje Lietuvos teritorijoje yra nepriimtinos. Manau, kad gėlas vanduo daug brangesnis ir jo kaina augs. Turime tausoti vandenį ir neteršti žemės cheminėmis medžiagomis“ – užbaigė Algirdas Sysas.