„Tačiau socialdemokratai laikosi duoto žodžio ir neįves nė vieno naujo mokesčio, kuris įsigaliotų rytdieną ar po savaitės, o po pusmečio, laikydamiesi mūsų fiskalinių įstatymų. Ir dėl automobilių, ir kelių mokesčių rengsime daug diskusijų“, - tvirtino Seimo Pirmininko pavaduotojas.

A. Syso užregistruotame Gyventojų pajamų progresinių mokesčių tarifų įstatymo projekte numatomi trys tarifai ne tik iš darbo santykių gaunamoms pajamoms, bet visoms pajamoms kaip tantjemoms, dividendams, iš nuomos gaunamoms pajamoms ir kt.: 15 proc. - pajamoms, mažesnėms nei 4 tūkst. litų, 25 proc. - pajamoms, didesnėms nei 4 tūkst. litų, ir 40 proc. - pajamoms, didesnėms nei 10 tūkst. litų.

Projekte numatomos tik dvi išimtys: sportininkų piniginiams laimėjimams ir senatvės pensijoms. „Nors manau, kad senatvės pensijos Lietuvoje dar ilgai nepasieks tokio lygio, kad joms būtų taikomas didesnis mokesčių tarifas, nebent pensininkas gauna valstybinę pensiją, kurios gali būti pakankamai didelės, arba aukštas papildomas pajamas. Taigi, projekte į apmokestinimą siūloma pažvelgti kompleksiškai“, - sakė jis.

„Dabar, kai įgyvendinamas Konstitucinio Teismo nutarimas dėl valstybės tarnautojų, teisėjų ir statutinių pareigūnų prieškrizinių atlyginimų koeficientų atstatymo, yra labai gera galimybė įvesti progresinius mokesčius, nes Seimo nariai, valstybės tarnautojai, teisėjai, kurie uždirba daugiau, galėtų mokėti ir didesnius mokesčius nuo savo didesnių atlyginimų nei tie žmonės, kurie uždirba mažiau“, - teigė A. Sysas.

Seimo nario įsitikinimu, „mokesčiai turi tarnauti žmonėms. Juos surinkus, iš jų finansuojamas viešasis sektorius, t.y., sveikatos, socialinės apsaugos, švietimo, teisėsaugos sektoriai, valstybės administracija. Viešasis sektorius tarnauja Lietuvos žmonėms, ir mokesčiai, iš kurių finansuojamas viešasis sektorius, irgi tarnauja Lietuvos žmonėms“.