„Ar konservatoriai ir liberalai sąmoningai sulaužė konstitucinę priesaiką, žinodami, kad pagal KT nutarimus (kaip 2009 m. gruodžio 18 d.) jie negali priimti tam tikrų sprendimų? – šiandien LSDP būstinėje vykusioje spaudos konferencijoje klausė Seimo narys Vytenis P. Andriukaitis. – Socialdemokratai, būdami opozicijoje, padarė viską, kad pakeistų arba užkirstų kelią antikonstituciniams A. Kubiliaus Vyriausybės sprendimams: kreipėmės į Konstitucinį Teismą ir į Prezidentę, rengėme diskusijas Seime, siūlėme patarimus, bandėme atkalbėti, įspėdami apie konstitucines pasekmes“.
Seimo narys Gediminas Kirkilas tvirtino, kad „socialdemokratų vadovaujama Vyriausybė 2008 m. paliko gerus makroekonominius rodiklius, kurie, valdant konservatoriams, pablogėjo. Kodėl nesiskolinome iš Tarptautinio valiutos fondo, o triskart brangiau iš privačių bankų? Dabar skolą grąžinti bus žymiai sunkiau“.
„Kodėl konservatoriai net nemėgino prisijungti prie Eurozonos? Nebuvo palanku komerciniams bankams? Jie abejojo, gąsdino žmones, nors euras yra labai naudingas Lietuvai ir jos gyventojams“, - sakė jis.
Pasak Seimo nario Algirdo Syso, konservatorių ir liberalų antikonstitucinė politika Lietuvos žmonėms kainuos 215 mln. litų per metus, dar 53 mln. litų nuo spalio 1 d. kompensacijoms, o visų konstitucinių Vyriausybės įsipareigojimų vykdymas (pagal KT nutarimus) kainuos 1-2 mlrd. litų. V. Andriukaičio teigimu, realiai suma gali siekti 4-5 mlrd. litų.
Dešiniųjų nesubalansuotai vykdyta griežta taupymo politika paralyžiavo šalies ūkio atsigavimą ir veiksmingą naujų darbo vietų kūrimą. Jie paliko didžiausią Lietuvos istorijoje valstybės biudžeto deficitą ir skolas. Dėl to dabartiniai valdantieji neturės kito pasirinkimo, kaip pristabdyti daugelį ekonomikos augimą skatinančių priemonių, bus sunkiau skirti reikiamų lėšų sveikatai, švietimui, kultūrai, socialinėms reikmėms.
Tarp KT paskelbtų antikonstitucinių konservatorių, liberalų ir liberalcentristų sprendimų - aukštojo mokslo reforma, apribojusi aukštųjų mokyklų autonomiją ir pažeidusi teisę į nemokamą mokslą; motinystės pašalpų skyrimo tvarka; pensijų sumažinimas valstybės tarnautojams, teisėjams ir dirbantiems pensininkams bei kt.