Algirdas Sysas atkreipė dėmesį, kad tai - Tarptautinė darbo diena ir ją turėtų švęsti visi. „Darbas sudaro ir pajamų, ir socializacijos, ir apskritai padoraus gyvenimo pagrindą. Turinčių mėgstamą darbą žmonių gyvenimas kokybiškai skiriasi nuo tų, kurie priversti dirbti nepriimtiną darbą.“ – sakė Seimo vicepirmininkas ir pridūrė, kad nors specialaus šventimo nėra, tradiciškai socialdemokratai drauge su profesinėmis sąjungomis surengs eitynes, bus susibūrimas prie „Baltojo“ tilto.

Algirdas Sysas: „Kviečiu ateiti Gegužės 1-ąją, 10.00 val. prie Seimo, kad žygiuotume Vilniaus gatvėmis, o 11.30 val. – prie „Baltojo“ tilto, kad kartu galėtume pradžiuginti vilniečius ir miesto svečius, išsakyti savo norus valdžiai. Profesinės sąjungos, manau, ateis su savais plakatais ir reikalavimais, nes net ir pati geriausia valdžia negali patenkinti visų lūkesčių. Tai diena, kai dirbantieji ir darbdaviai gali pasišnekėti, o svarbiausia išgirsti vienas kitą.

Kalbėdami apie gerėjančią Lietuvos piliečių padėtį ir teigiamus poslinkius šalyje per metus, Seimo vicepirmininkas sakė: „Keičiasi žmonių požiūris į gyvenimą. Kasdien matau vis daugiau linksmų veidų. Vilniuje labai daug žmonių įvairiuose renginiuose, parkuose, gatvėse. Tai žmonių teigiamas požiūris į ateitį.“

Algirdas Sysas pridūrė, kad „mažėja nedarbas ir tai matosi darbo rinkoje, matomas gerėjimas darbo apmokėjimo srityje – sutinku, kad mūsų piliečiai verti didesnio darbo užmokesčio. Pagal darbo našumą ir pelningumą mes pasiekėme 2008 m. rodiklius, deja darbo užmokestis 2008 m. lygio nesiekia. Daug kas priklauso ir nuo darbdavių. Džiaugiuosi, kad pirmieji Vyriausybės padaryti žingsniai padidinti minimalų darbo užmokestį iki 1 000 litų, nepaisant gausių skeptiškų pasisakymų, ragina ir toliau eiti pasirinktu keliu!“

Seimo vicepirmininkas svarstė, kad didžiausia problema – tai požiūris į darbo jėgą, į darbuotoją – pridėtinės vertės kūrėją. Vienas darbdavys nesukurs pridėtinės vertės, tai įmanoma tik drauge su darbuotojais. O jei įmonė gauna normalų pelną, tai dirbantiesiems turi būti mokamas didesnis darbo užmokestis. Pagaliau po paskutinio Aukščiausiojo Teismo sprendimo dėl streikų organizavimo "pajudėjo ledai" ir mūsų žmonės gali drąsiai reikšti savo reikalavimus, organizuodami streikus. Lietuvoje darbo žmonės privalo turėti tokias pačias sąlygas kovoti už savo teises, kokias turi darbuotojai kitose Europos šalyse. Kuriantys pridėtinę vertę turi gauti didesnį nei minimalus darbo užmokestį.