Seime diskutuojant, ar trumpinti vaiko priežiūros atostogas, ministrė sako – nereikia

Seimui svarstant, ar dar labiau palengvinti sąlygas tėvams derinant vaiko auginimą su darbu, kai kurie parlamentarai abejoja, ar leidžiant vaiko priežiūros metu dirbti, reikalingas toks ilgas – dvejų metų – apmokamas laikotarpis.    

„Turime ilgiausias vaiko priežiūros atostogas Europoje. Tai kam tokios atostogos reikalingos, jeigu leidžiame „prisidirbti“ iki 5 VDU (vidutinių darbo užmokesčių – BNS). Kas žiūrės tuos vaikus? Esminis dalykas – apsispręskime: arba tėvai prižiūri vaikus, arba eina dirbti“, – komitete svarstė socialdemokratas Algirdas Sysas.

„Jeigu skatiname dirbti, trumpinkime apmokamą priežiūros laikotarpį – darykime europinį standartą 12 mėnesių, o ne 18 ar 24 mėnesius“, – siūlė A. Sysas.

Visas straipsnis čia: https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1994336/seime-diskutuojant-ar-trumpinti-vaiko-prieziuros-atostogas-ministre-sako-nereikia

Diskusijoje Seime – apie darbuotojų teises

2023 m. gegužės 17 d. Seime Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ surengė apskrito stalo diskusiją „Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvencijų įgyvendinimas Lietuvoje“

Joje dalyvavo TDO Darbuotojų reikalų biuro vadovė buvusi profesinių sąjungų aktyvistė, Portugalijos parlamentos narė, Darbo ministrė, Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) sekretorė Helena Andrė, TDO Darbuotojų veiklos biuro Vidurio ir Rytų Europos bei Vidurinės Azijos regionui vadovas Sergejus Glovackas, Seimo nariai: Tomas Tomilinas, Linas Kukuraitis, Algirdas Sysas, atsakingi Socialių reikalų ir darbo ministerijos atstovai, UAB „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Bronius Bučelis, Lietuvos profesinius sąjungos, Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė ir Lietuvos profesinių sąjungų vadovai.

Visas straipsnis čia: http://ebus.lt/diskusijoje-seime-apie-darbuotoju-teises/

Delfi tema: ar nustebins mus prezidento rinkimai

Prezidento rinkimai vyks po metų, o politikų, kurie būtų pasakę, jog ketina siekti šio posto, nėra. Vienintelis teisininkas Ignas Vėgėlė pareiškė nematantis galimybės nedalyvauti prezidento rinkimuose. Beveik neabejojama, kad Gitanas Nausėda sieks antrosios kadencijos, tuo metu Ingrida Šimonytė yra pareiškusi, kad nesako „ne“, Viktorija Čmilytė-Nielsen taip pat neskuba duoti atsakymo. Saulius Skvernelis anksčiau yra sakęs, kad pats šio posto nebesieks, bet jo vadovaujama partija kandidatą tikrai turės. Taigi, šiuo metu aiškumo dėl kandidatų į prezidentus yra mažai. Ar nustebins mus prezidento rinkimai?

Skaitykite daugiau: 
https://www.delfi.lt/video/laidos/delfi-tema/delfi-tema-ar-nustebins-mus-prezidento-rinkimai.d?id=93329243


Daugiau straipsnių...

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.