LRT Aktualijų studija. Ar bus priimtas Partnerystės įstatymas?

Nors Seime dar neužregistruotas, tačiau žiniasklaidoje pasirodė Partnerystės įstatymo projektas, apie kurį buvo daug diskutuota. Aiškinamajame rašte teigiama, jog tai padės fiziniams asmenims išspręsti pagrindines praktines problemas, o kartu sudarys sąlygas partnerių poroms visavertiškai funkcionuoti, stiprinant šių asmenų tarpusavio teisinius santykius bei ginant jų teises ir teisėtus interesus, žmogiškąjį orumą. Kaip į tai reaguos politikai ir visuomenė? Ar pavyks jį priimti?

Apie tai diskutuoja Seimo nariai: Tomas Vytautas Raskevičius, Eugenijus Gentvilas, Ieva Kačinskaitė – Urbonienė, Agnė Širinskienė, Algirdas Sysas, Andrius Navickas; ir Nacionalinio suvienijimo vicepirmininkas Vytautas Sinica.

Visą laidą galite paklausyti čia:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000150656

A.Sysas apie partnerystės įstatymo poreikį: tai pagarba Lietuvos piliečiams

Daugiau nei 150 žmogaus teisių ir jaunimo organizacijų kreipėsi į valstybės vadovus, ragindami priimti partnerystės įstatymą. Anot jų, toks įstatymas ne tik seniai pribrendęs, bet ir padės apsaugoti pažeidžiamiausius visuomenės narius. Laida „Nauja diena“ su Ignu Grinevičiumi kiekvieną dieną 13:00 valandą per „Lietuvos ryto“ televiziją!   

Interviu galite pažiūrėti čia:

https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-diena/2021/05/04/news/a-sysas-apie-partnerystes-istatymo-poreiki-tai-pagarba-lietuvos-pilieciams-19247439/

LRT radijas. Lietuvos diena

Seimo socialdemokratai, nesulaukę Seimo pirmininkės suburtos darbo grupės sutarimo vieni teikia Konstitucijos pataisas dėl tiesioginių merų rinkimų įteisinimo. Kodėl reikėjo skubos ir ar ši iniciatyva neįneš daugiau chaoso?

Visą laidą galite pasižiūrėti čia:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000149602/lietuvos-diena-projektas-misija-sibiras-stabdo-veikla

Sysas kritikuoja 2,2 mlrd. eurų dalybas: lėšas įsisavinti reikės kartu, o už laivelio borto palikote visus socialinius partnerius

Parlamentarui Algirdui Sysui kritikuojant, kad planas „Naujos kartos Lietuva“ parengtas neskaidriai, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė atkerta, kad tokių diskusijų atsiranda todėl, kad į planą įtraukti ne visi praėjusios Vyriausybės pažadai.

„Deja, negirdėjau nė vieno pagyrimo, kad Vyriausybė planą rengė skaidriai, operatyviai, viešai, atvirai tai darė. Daug gavau nusiskundimų ir aš, ir kiti Seimo nariai, kad nesiklausėte. Taip, formaliai jūs pasiuntėte raštus, gavote atsakymus. Bet klausimas, ar tai bus geriausias būdas spręsti šitas problemas. Šitas lėšas įsisavinti reikės kartu, o už laivelio palikote visus socialinius partnerius arba į juos tik formaliai kreipėtės“, – Seime sakė A. Sysas.

 

Visą straipsnis čia:

 

https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1396552/sysas-kritikuoja-2-2-mlrd-euru-dalybas-lesas-isisavinti-reikes-kartu-o-uz-laivelio-borto-palikote-visus-socialinius-partnerius

 

Kas įsisavins ES milijardus?

 

Šiandien Seime vyko diskusija apie ES milijardus, kuriuos Lietuva gaus ekonomikai gaivinti ir „atsparumui didinti“ (RRF). A. Sysui paklausus, kodėl pasirengimas leisti tuos milijardus vyksta taip neskaidriai, neįtraukiant socialinių partnerių, vietoj ministrės į klausimą panoro atsakyti premjerė I. Šimonytė. Ji tik pasakė, kad „nebus čia kažkokia atskira kišenė“ ir kad gal žmonės per daug tikėjosi, patikėjo pažadais, todėl dabar turės nusivilti.

Daugiau straipsnių...

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.