Įvertino valdančiųjų siūlymus dėl pensijų: jie „stovi bankų pusėje“

Politikai Seime skirtingai žiūri į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) siūlymus dėl to, kaip reikėtų taisyti pensijų kaupimo II pakopoje tvarką. Vienų nuomone, siūlymai bent jau iš dalies tikrai atliepia žmonių lūkesčius ir nuteikia viltingai, kitų įsitikinimu, ministerija „stovi bankų pusėje“, o ne žmonių, be to, ėmėsi tik kosmetinių korekcijų.

Savo ruožtu Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys, opozicijoje dirbančių Seimo socialdemokratų atstovas Algirdas Sysas kategoriškai neigiamai įvertino SADM siūlymus. „Ministerija ir toliau gelbėja šitą nevykusią sistemą. Vietoje to, kad būtų žmonių pusėje, pirmiausia, pasirūpintų jų teisėmis ir laisvėmis, stovi bankų pusėje ir visokiais būdais nori žmones išlaikyti toliau“, – Delfi komentavo Seimo narys.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ivertino-valdanciuju-siulymus-del-pensiju-jie-stovi-banku-puseje.d?id=92781587Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ivertino-valdanciuju-siulymus-del-pensiju-jie-stovi-banku-puseje.d?id=92781587

Socialdemokratai kreipiasi į Vyriausybę ir Navickienę: klausia, kur nacionalinis vaiko garantijų planas

Lietuva galėtų pretenduoti į milijoninę Europos Sąjungos (ES) paramą vaikų skurdui mažinti, tačiau Vyriausybė Europos Komisijai (EK) lig šiol nėra pateikusi nacionalinio veiksmų plano dėl vaiko garantijos įgyvendinimo, sako socialdemokratai.

Siekdami išsiaiškinti, kodėl Europos Komisijai nėra pateiktas Lietuvos nacionalinis veiksmų planas dėl vaiko garantijos įgyvendinimo, pagal kurį Lietuvai būtų skiriamas finansavimas skurstantiems vaikams, socialdemokratai kreipiasi į Vyriausybę ir ministrę Moniką Navickienę.

Anot Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nario Algirdo Syso, neaišku, kokiuose stalčiuose įstrigo nacionalinis veiksmų planas dėl vaiko garantijos įgyvendinimo.

„Mums nepavyksta susisiekti su valdininkais, atsakingais už šį planą. Jų tiesiog nėra – kaip ir paties plano, nors praėjusių metų pabaigoje žadėta, kad, nors ir pavėluotai, planas bus pateiktas aptarti sausio pabaigoje“, – stebisi parlamentaras.

Visas straipsnis čia: https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1935267/socialdemokratai-kreipiasi-i-vyriausybe-ir-navickiene-klausia-kur-nacionalinis-vaiko-garantiju-planas

Kol mokesčių reformos turinys tebėra paslaptyje, opozicija kritiška: „Jokių pakeitimų šita Vyriausybė nenori“

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė komentuoti planuojamo mokesčių reformos paketo, kol jis nėra registruotas, kol kas nėra linkusi. Vis dėlto, anot jos, mokestinė našta, ypač vidurinei klasei, nedidėtų.

Socialdemokratas Algirdas Sysas prieš Seimo posėdį teigė manantis, kad mokesčių reforma greitu metu nebus įgyvendinta.

„Jokių mokesčių pakeitimų šita Vyriausybė tikrai nenori. Ką reiškia pateikti mokestinius įstatymus gegužės mėnesį? Reiškia, geriausiu atveju tik pateikimas, nusikelia į rudenį, rudenį prasideda rinkiminės kampanijos ir apie visus mokesčius bus užmiršta.

Suprantu, jeigu mokesčiai būtų atnešti pirmomis kovo dienomis, dar būtų galima juos priimti iki pavasario sesijos pabaigos. Klausimas ne naujas, visos tarptautinės institucijos daug metų mus kritikuoja dėl mokesčių neatitikimo realiame gyvenime. Apie tai žinoma. Deja, į darbų programą įrašyta abstrakčiai, nė vieno registruoto įstatymo“, – žurnalistams sakė parlamentaras.

Visas straipsnis čia: https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1933463/armonaite-apie-planus-keisti-mokesciu-sistema-komentuoti-ora-butu-neatsakinga

Daugiau straipsnių...

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.