Gyvenimas žemiau skurdo ribos: ar tai normalu modernioje valstybėje?

Kas penktas gyventojas Lietuvoje pernai gyveno žemiau skurdo rizikos ribos, rodo Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo (NSMOT) skelbiama apžvalga.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2020-aisiais žemiau skurdo rizikos ribos gyveno apie 585 tūkst. šalies gyventojų. Skurdo rizikos lygis 2020 metais šalyje siekė 20,9 proc. ir, palyginti su 2019 metais, padidėjo 0,3 procentinio punkto. 2017 ir 2018 metais žemiau skurdo rizikos ribos gyveno 22,9 procento gyventojų. Pasak ataskaitos, palyginti su 2019-aisiais, pernai daugelio grupių skurdo rizikos lygis padidėjo arba išliko panašus.

Laidoje dalyvauja Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, Seimo narys, socialdemokratas Algirdas Sysas ir Vilniaus universiteto profesorius Romas Lazutka.

Visą laidą galite paklausyti čia: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/atviras-pokalbis/gyvenimas-zemiau-skurdo-ribos-ar-tai-normalu-modernioje-valstybeje?video=1

 

Sparčiai daugėjant milijonierių, socialdemokratai stebisi valdančiųjų nenoru sutvarkyti mokesčius

Jau šį mėnesį valdantieji žada pateikti rinkinį pasiūlymų, kaip bus pertvarkoma mokesčių sistema. Socialdemokratų vertinimu, kol kas neaišku, kuria linkme judama.

Socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas Algirdas Sysas sako, kad informacijos apie valdančiųjų ketinimus – itin mažai: „Norint ką nors sužinoti, tenka vaikščioti aplinkkeliais.“

Socialdemokratų vertinimu, tai, ką rengiasi pateikti konservatoriai su liberalais, pavadinti mokestine reforma neišeina. „Jei norime judėti gerovės valstybės link, turime didinti bendrojo vidaus produkto (BVP) perskirstymą per valstybės biudžetą. Juk buvo užsibrėžta per 5 metus pasiekti iki 34 proc. perskirstymą, bet kaip buvo 30 proc., taip ir liko, – esame priešpaskutiniai Europoje“, – paaiškina A. Sysas.

Visą straipsnį skaitykite čia: https://www.lsdp.lt/sparciai-daugejant-milijonieriu-socialdemokratai-stebisi-valdanciuju-nenoru-sutvarkyti-mokescius/

 

Pasaulinė diena už orų darbą: socdemai ragina darbdavius „neparduoti sielos dėl pelno“

Spalio 7-oji – Pasaulinė diena už orų darbą. Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija šią dieną kviečia priminti valdžiai ir darbdaviams, kad gyventojų užimtumas, galimybė darbu užsitikrinti orų gyvenimą, yra ne tik ekonominio stabilumo, bet ir socialinio teisingumo pagrindas.

„Nors matome nemažai pažangos ženklų, Lietuvoje vis dar gajus laukinės rinkos mentalitetas, kai darbuotojas traktuojamas kaip pigus instrumentas pelnui daryti, kaip tarnas“, – sako socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.

Visą straipsnį skaitykite čia: https://www.lsdp.lt/pasauline-diena-uz-oru-darba-socdemai-ragina-darbdavius-neparduoti-sielos-del-pelno/

Seimo nariai pritarti 100 eurų išmokoms neskuba: prabilo apie kai kurių nesiskiepijusių darbuotojų nušalinimą

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) pasiūlius projektą dėl vienkartinių 100 eurų išmokų mokėjimo nuo COVID-19 pasiskiepijusiems 75-erių ir vyresnio amžiaus senjorams, Seimo frakcijų lyderiai siūlymą vertina skeptiškai.

Skaitykite daugiau: 
https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/seimo-nariai-pritarti-100-euru-ismokoms-neskuba-prabilo-apie-kai-kuriu-nesiskiepijusiu-darbuotoju-nusalinima.d?id=88358111

Daugiau straipsnių...

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.