A. Sysas: darbdavių noras mokėti skirtingą minimalią algą pagal amžių ydingas ir antikonstituciškas

Socialdemokratai ydingu ir galimai prieštaraujančiu Konstirucijai vadina siūlymą nustatyti skirtingus Minimalios mėnesinės algos (MMA) dydžius jauniems ir vyresniems darbuotojams.

„Darbdavių atstovai vėl siūlo, kad būtų nustatytas mažesnis minimalios algos dydis jaunesniems darbuotojams, ir kažkiek didesnis vyresniems. Jauni žmonės būtų diskriminuojami gaudami mažesnius atlyginimus, o darbdaviams jie būtų pigiau kainuojanti darbo jėga. Tuo tarpu vyresni, kuriems ir taip nelengva išsaugoti ir rasti darbą, taptų dar labiau nepageidaujami darbo rinkoje. Toks ydingas MMA diferencijavimas diskriminuotų ir jaunus, ir vyresnius darbuotojus“, - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narys Algirdas Sysas.

Visas straipsnis: https://www.lsdp.lt/a-sysas-darbdaviu-noras-moketi-skirtinga-minimalia-alga-pagal-amziu-ydingas-ir-antikonstituciskas/

A.Sysas apie siūlomas rentas diplomatams: norima sukurti išskirtines privilegijas

Per Seimo atokvėpio laiką, kai tarp sesijų nevyksta posėdžiai, buvo užregistruotas įstatymo projektas, kuriuo siūloma mokėti rentas diplomatų rangą turintiems senatvės pensinio amžiaus sulaukusiems ir jau pensiją gaunantiems diplomatams. Tokio projekto iniciatyva atkeliavo iš Užsienio reikalų ministerijos.

Visą straipsnį galite rasti čia:

https://www.lsdp.lt/a-sysas-apie-siulomas-rentas-diplomatams-norima-sukurti-isskirtines-privilegijas/

Ar teisinga darbo rinkoje per prievartą išlaikyti vyresnius žmones?

Vyresnio amžiaus dirbantieji baiminasi, kad dėl pandemijos sukeltų ekonominių sunkumų, darbdaviai nebus linkę išlaikyti jų darbe, nes, sveikatos požiūriu, vyresni gyventojai atsiduria didesnėje rizikoje. Dėl šios priežasties Seime pritarta naujai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyvai ekstremalios situacijos ar karantino metu mokėti darbdaviams subsidijas už į prastovas išleistus vyresnio amžiaus darbuotojus. Taip vyresni darbuotojai išlaikytų darbo vietas, kol įmonės sugrįš prie ankstesnių darbo apimčių.

Laidoje diskutuoja Seimo nariai – „valstietis“ Tomas Tomilinas ir socialdemokratas Algirdas Sysas.

Visą laidą galite pasižiūrėti čia: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/atviras-pokalbis/ar-teisinga-darbo-rinkoje-per-prievarta-islaikyti-vyresnius-zmones?video=1

Kokia buvo S. Skvernelio Vyriausybė?

Prieš savaitę Saulius Skvernelis pristatė Vyriausybės ataskaitą. Kaip teigia ekspertai, ataskaitoje matomi faktai tik tie, kurie gražina vaizdą. Daug savigyros, tačiau lyginant ataskaitą su Vyriausybės programa, panašu, kad daug darbų liko nepadaryta arba padaryta pusiau.

Laidoje diskutuoja Seimo nariai – LVŽS narė Agnė Širinskienė ir socialdemokratas Algirdas Sysas, VDU profesorius Šarūnas Liekis.

Visą laidą galite pasižiūrėti čia:

https://www.ziniuradijas.lt/laidos/atviras-pokalbis/kokia-buvo-s-skvernelio-vyriausybe?video=1

Daugiau straipsnių...

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.