A. Sysas: „Valstiečiai medikus varo į kampą taip pat kaip mokytojus“

Seime vykstant mūšiams dėl sveikatos įstaigų pertvarkos, kai priešinantis opozicijai Seimas triskart užblokavo Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos siūlymus, pats valstiečių-žaliųjų partijos vadovas ėmėsi šio projekto stūmimo. Deja, pateikiant Seimo svarstymui dar vieną reformą nepaisoma nei profesinių sąjungų, nei Medikų sąjūdžio kreipimųsi į teikėjus dėl pertvarkos ydingumo.

„Situacija labai primena kitą – dėl etatinio darbo apmokėjimo mokyklose. Ar neatsitiks taip, kad medikai užims Sveikatos ministeriją, nes dabar – einama link to. Kalbama, kad reikia diskutuoti, aiškinti. O elgiamasi atvirkščiai – šeštadienį padaromas Seimo posėdis – projektas atmetamas. Po dienos skubiai registruojamas įstatymas ir vėl šaukiamas Seimo posėdis. Medikus ne ligoniais verčiama rūpintis, o stebėti, kas vyksta Seime. Jie turėjo operatyviai ruošti laišką dėl ydingo įstatymo, tai pagalvokit apie žmonių gyvybes. Toks darbas, kai verčiat sekti Seimo posėdžius net per išeigines dienas – apie daug ką kalba. Dar tokios situacijos mūsų Seime nebuvo“, - Seimo posėdyje pareiškė socialdemokratas Algirdas Sysas.

Socialdemokratai palaiko medikų pareikštą kritiką dėl ydingo projekto ir mato grėsmę, kad dėl tokios pertvarkos bus priverstos užsidaryti mažesnės rajonų ligoninės, o gyventojai neteks galimybės vietoje gauti tinkamą gydymą.

Seimo narių komentarų gruodžio 1- 31 d. pasiskirstymas televizijos laidose

 

 

Gruodžio 1–31 d. televizijos naujienų laidose iš viso kalbėjo 82 Seimo nariai. Pažymėtina, kad LNK laidose kalbėjo 51 Seimo narys, LRT – 50, TV3 – 40, Lrytas.tv – 39, BTV – 32, Info TV – 14.

Ar politikai susitars dėl viešojo sektoriaus algų?

Šią savaitę rinksis  komisija, kuri svarstys viešojo sektoriaus algų klausimus. Kur bus ieškoma pinigų ir ko reikia, kad politikai susitartų?

Apie tai Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ diskutavo LVŽS vicepirmininkas Tomas Tomilinas, socialdemokratas Algirdas Sysas ir „Swedbank“ ekonomistė Laura Galdikienė.

Diskusiją galite pasižiūrėti čia:

https://www.ziniuradijas.lt/laidos/atviras-pokalbis/ar-politikai-susitars-del-viesojo-sektoriaus-algu?video=1

 

 

A. Sysas: „apkaltink kitus“ yra S. Skvernelio prezidento rinkimų kampanijos pradžia

Premjeras Saulius Skvernelis dirba kaip teatro aktorius – jis traukia kardą ir sako „būti“, interviu LRT.lt vyriausybės vadovo elgesį apibūdino Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narys, parlamentaras Algirdas Sysas. Socdemas įsitikinęs, kad S. Skvernelis, prabilęs apie esą opozicijos planuotą valdžios perėmimo planą, jau pradėjo prezidento rinkimų kampaniją.

Visą interviu galite paskaityti čia:

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/238811/a-sysas-apkaltink-kitus-yra-s-skvernelio-prezidento-rinkimu-kampanijos-pradzia

 

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.