Užregistruotos pataisos Vyriausybės pateiktam pensijų sistemos pertvarkos įstatymų paketui

Socialdemokratas Algirdas Sysas užregistravo pataisas Vyriausybės pateiktam pensijų sistemos pertvarkos įstatymų paketui. Pirmiausia parlamentaras siūlo išbraukti automatinį dalyvių įtraukimą į pensijų fondus.

„Pensijų dalies kaupimas privačiuose fonduose negali būti privalomas, o tik savanoriškas. Žinant mūsų gyventojų informavimo sistemos problemas, įstatyme negali būti nurodyta, kad, nepareiškęs savo valios, žmogus automatiškai tampa privataus fondo klientu“, – sako pataisą pensijų pertvarkos projektui užregistravęs Seimo narys.

Užregistruotoje pataisoje A. Sysas siūlo ir ilgesnį laikotarpį apsisprendimui dėl pasilikimo pensijų kaupimo fonde – 6 mėnesius, o ne 2 mėnesius, kaip siūloma Vyriausybės projekte. Jo  nuomone, žmogus tiesiog gali nesuskubti arba pražiopsoti tokį trumpą laikotarpį.

Taip pat A. Sysas siūlo sumažinti Vyriausybės siūlomus atskaitymus nuo pensijų fonde sukauptos sumos, kad žmogui liktų daugiau sukauptų lėšų.

LSDP taryba dėl siūlomos pensijų reformos yra priėmusi rezoliuciją, kuria reiškia nepritarimą siūlomiems pakeitimams.

Parlamentaras taip pat turi pasiūlymų Vyriausybės pateiktai mokesčių sistemos reformai. Seimo narys siūlo didesniu pajamų mokesčio tarifu, t. y. 30 %, o ne 25 %, kaip siūlo Vyriausybė, apmokestinti gyventojų pajamas, kurios viršija 120 VDU.

„Vyriausybės siūlomos vadinamosios „Sodros“ lubos ne tik didina atskirtį, t. y. daug uždirbantiems leidžia mėgautis sąlyginai mažesniais mokesčiais, bet ir palieka skylę valstybės biudžete. Todėl siūlau, kad iždo netektis būtų kompensuota didesniais pajamų mokesčio tarifais, taikant juos didžiausiems atlyginimams“, – sako A. Sysas.

Galiausiai, siekti didesnio socialinio teisingumo Seimo narys siūlo ir didinant biudžetininkų atlyginimus iki lygmens, buvusio prieš krizę.

Socialdemokratas užregistravo siūlymą, kuriame valstybės tarnautojų, biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinis dydis 2019 m. būtų 183 eurai, o ne 170,79 eurų, kaip numato Vyriausybė.

„Didinant kultūros, socialinių, savivaldybių darbuotojų, mokytojų, auklėtojų algas jau tikrai laikas prilyginti jas bent gautoms iki ekonominės krizės. Dabartinė Vyriausybė algas kelia pasirinkdama atskiras grupes – prokurorus, pareigūnus – kuriems žymiai, po kelis šimtus ar net tūkstantį eurų padidino atlyginimus, o kitiems patrupino po kelis eurus. Turi būti vieninga, subalansuota darbo apmokėjimo sistema“, – sako A. Sysas.

 

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.