Seime pristatyta V. Dambrausko nuotraukų paroda ,,Mano miesto portretai“

Liepos 3 d., pirmadienį, 14 val. Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas pristatė Seimo III rūmų parodų galerijoje eksponuojamą menininko Vilmanto Dambrausko parodą ,,Mano miesto portretai“.

Ekspozicijoje – fotografijų ciklas, kuriame autorius pristato Šiauliuose gyvenančių ar užaugusių kūrėjų portretus.

Šiaulių miesto menininkus, kultūros žmones V. Dambrauskas fotografuoja nuo 2010-ųjų. Per daugiau kaip šešerius metus autoriaus studijoje apsilankė ne viena dešimtis kūrėjų.

Autoriaus dėka Šiauliai pristatomi ne tradiciniais miesto vaizdais, o per jį kuriančius ir garsinančius žmones.

„Miestas neatsiranda savaime, jį sukuria žmonės. Bet jo kūrėjai dažnai lieka savo kūrinio šešėlyje. Miestas išlieka, o kūrėjai išeina. Parodoje pristatomi tiek garbaus amžiaus sulaukę kūrėjai, tiek pradedantys savo kelią menininkai. Tai žmonės, kuriuos aš pažįstu“, – sako V. Dambrauskas.

V. Dambrauskas (g. 1963) – fotografas, dizaineris, Lietuvos dizainerių sąjungos narys. Jis yra ilgametis Šiaulių universiteto Menų katedros dėstytojas, docentas, dėsto taikomąją grafiką, fotografiją, videomeną.

Menininkas fotografuoja ir kuria grafinį dizainą, dirba akademinį darbą, yra parengęs ir išleidęs tris knygas: „Firmų ženklai ir logotipai“, „Apie reklamą prie kavos puodelio“ ir „Mano miesto portretai“. V. Dambrauskas aktyviai dalyvauja parodose. Yra surengęs autorines fotografijos, tapybos, kompiuterinės grafikos parodas Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje. Apdovanotas Šiaulių miesto kultūros ir meno premija.

Darbai Seimo III rūmų parodų galerijoje eksponuojami liepos 3–31 d.

 

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.