Galutinis LSDP kandidatų į Seimą sąrašas pristatytas VRK

Didžiausia ir populiariausia šalies politinė jėga – Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) – Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikė galutinį kandidatų į Seimą vienmandatėse ir daugiamandatėse rinkimų apygardose sąrašą (jį rasite LSDP puslapyje internete). Partijos kandidatų į Lietuvos Respublikos Seimą sąraše – nauji ir puikiai pažįstami veidai, politikos senbuviai ir įvairių sričių profesionalai.

Atrenkant socialdemokratų kandidatus, siekta skaidrumo ir atvirumo, išklausyti bičiulių pasiūlymai bei konstruktyvi kritika. Galutinė LSDP kandidatų rinkimų rikiuotė buvo papildyta naujais vardais, pasikeitė ir dalies bičiulių vieta eilėje.  Partijos rinkimų sąrašą  pradeda LSDP pirmininkas ir Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius, o 141-uoju įrašytas buvęs Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Antanas Sireika.

Socialdemokratų sąrašas tradiciškai sudarytas atsižvelgus į moterų ir vyrų lygias galimybes. Viso LSDP sąraše – 47 moterys. Tarp jų yra ir naujoji Finansų ministrė Rasa Budbergytė, socialinių mokslų daktarė Giedrė Purvaneckienė, gydytoja Alma Monkauskaitė, Tarptautinius „Įvairovės ambasadorės“ ir „Drąsios moters“ apdovanojimus pelniusi lygių galimybių puoselėtoja Margarita Jankauskaitė bei daugelis kitų aktyvių ir veiklių moterų. LSDP rinkimų sąraše net 22 Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos atstovai.

„Šimtą dvidešimtąjį gimtadienį mininti LSDP visada buvo progreso ir modernumo šalininkė, progreso siekis visada žengdavo koja kojon su demokratijos stiprinimo, lygybės, laisvės bei solidarumo visuomenėje siekiais. Norėjome, kad socialdemokratų sąrašas atspindėtų kuo platesnį visuomenės spektrą. Jame yra ir garbaus amžiaus politikų, ir studentų, verslininkų ir profsąjungų lyderių, įvairių sričių profesionalų, gydytojų, teisininkų, ekonomistų, švietimo, mokslo, kultūros darbuotojų, kovotojų už žmogaus teises. Mūsų kandidatai  yra tiek iš miestų, tiek ir kaimiškų vietovių, įvairių tautinių bendrijų“, − sako centrinio LSDP rinkimų štabo vadovas ir partijos pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas.

LSDP primena, kad LR Seimo rinkimai vyks 2016 metų spalio 9 dieną (sekmadienį). Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad socialdemokratai išlieka populiariausia partija Lietuvoje.

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.