Algirdas Sysas Seime atvėrė tapybos parodą „Skirtingi gyvenimai“

Foto Olga Posaškova

Šiandien Seimo parodų galerijoje Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas atvėrė dailininkės Ritos Krupavičiūtės tapybos parodą „Skirtingi gyvenimai“. Socialdemokratų frakcijos narys A. Sysas, pristatydamas autorę, pabrėžė, jog visa dailininkės kūryba yra padalinta į du laikotarpius – iki sūnaus gimimo ir praėjus 20-čiai metų.

„Šiandien turime gražią progą Seime apžiūrėti dailininkės, pedagogės kūrybinius darbus. Taip jau nutinka, kad ką gyvenime beveiktum, kokius darbus bedirbtum, vidinis balsas kviečia užsiimti tuo, kas labiausiai prie širdies. Ponia Rita vaikystėje, jaunystėje tapė, po to padarė pertrauką ir vėl atėjo toks laikotarpis, kuomet polinkis piešti negalėjo daugiau tūnoti viduje. Menininkė ir vėl išsitraukė dažus, drobes ir štai, šiandien galime grožėtis jos kūrybiniais darbais“, – parodos atidaryme kalbėjo Seimo narys A. Sysas.

Pasak dailininkės, piešti ir tapyti ji mėgo nuo vaikystės, tačiau šeimoje nebuvo palaikymo rimtai studijuoti menus. R. Krupavičiūtė netapė beveik 20 metų, prie kūrybos grįžo 2014-aisiais, jau užaugus sūnui. Menininkė iki šiol mėgsta tapyti gamtos apsuptyje ir kaip pati sako – „didžioji tapybos mokytoja, ypač peizažų, buvo ir tebėra gamta“. Per praėjusius metus dailininkė surengė dešimt personalinių parodų, dalyvavo respublikinėse parodose, darbai buvo eksponuojami Lenkijoje ir Belgijoje. 2015-aisias R. Krupavičiūtei suteiktas meno kūrėjo statusas.

„Džiaugiuosi atradusi gyvenimo prasmę ir įminusi nuo vaikystės rūpimus egzistencijos klausimus. Savo kūryba stengiuosi įprasminti egzistencijos žemėje laiką, skatinti žiūrovą mąstyti pozityviai, džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka. Tapydama paveikslus tarsi įkraunu juos energetiškai, kad žiūrovas pajustų ne tik spalvos galią ir estetiką, bet perskaitytų juos savaip, atrastų savo gyvenimo etapą ar įvykį. Stengiuosi tapyti ir gyventi taip, kaip širdis veda, jei ji džiaugiasi – esu teisingame kelyje. Ir kasdienybėje, ir kūryboje laikausi nuostatos, kad gyvenimas yra nepaprastai gražus, ir noriu tai priminti skubančiam gyventi praeiviui, stabtelėjusiam prie paveikslų, kuriuose daug šviesos, erdvės, sodrių spalvų“, – kalbėjo parodos autorė R. Krupavičiūtė.

„Ponios Ritos darbuose daug ryškių, džiugių spalvų, ji, kaip ir aš, yra optimistė. Ši paroda bus malonus reginys ir Seimo nariams, ir parlamente apsilankantiems svečiams. Tad visus maloniai kviečiu užsukti ir pasigrožėti puikiais tapybos darbais“, – sakė parodos globėjas, Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Sysas.

Paroda Seimo III rūmų parodų galerijoje bus eksponuojama iki vasario 15 dienos.

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.