Seime paminėtos Parlamento gynėjo Artūro Sakalausko žūties metinės

Foto Olga Posaškova

Rugpjūčio 21 d. įvyko kario savanorio, Parlamento gynėjo Artūro Sakalausko 24-ųjų žūties metinių minėjimas prie paminklinio akmens savanorio žūties vietoje. Ceremonijoje dalyvavo ir socialdemokratai – Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo narys Julius Sabatauskas bei Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. ltn. Artūras Jasinskas, kario savanorio Artūro Sakalausko mama Genovaitė Sakalauskienė ir kiti.

Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas pažymėjo: „Dvidešimt ketvirtą kartą susirinkome paminėti jauno žmogaus, kuris, laikydamasis priesaikos ir negailėdamas gyvybės, gynė Lietuvos valstybę, jos nepriklausomybę ir 1991 metų rugpjūčio 21 dieną buvo pakirstas kulkos.

Bėgantis laikas negali užgydyti netekties skausmo artimųjų širdyse. Kiekvieną rugpjūtį Artūrą Sakalauską pažinojusieji prisimena kartu praleistas akimirkas. Tačiau šalia visą gyvenimą lydinčio skausmo tėvai ir artimieji gali didžiuotis savo sūnumi.

Kasmet, prisimindami Lietuvos laisvės gynėjus ir jų paaukotas gyvybes, ne tik pagerbiame šių didvyrių atminimą, bet ir nukreipiame žvilgsnius į savo Valstybės ateitį. Jie neabejodami stojo ginti savo Tėvynės, jie dovanojo mums Laisvę.

Ir šiandien šeimose auga vaikai, kurie, iškilus pavojui, taip pat drąsiai gins mūsų šalį. Šiandien priesaiką duosiantiems kariams norėčiau palinkėti lygiuotis į tuos, kuriems Tėvynė buvo brangi, o jos laisvė – svarbiausias tikslas. Garbė žuvusiesiems už Tėvynę!“

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.