A. Sysas apie „Maximą“: jie - „savotiški patriotai“

Didžiulės verslo grupės „Vilniaus prekybos“ akcininkų konfliktas sulaukė ir Seimo narių dėmesio – savo nuomone apie konfliktą pasidalijo Seimo vicepirmininkas, socialdemokratas Algirdas Sysas.

 

Kaip vertina šį akcininkų konfliktą ir paskelbtą informaciją apie mokestines nepriemokas, A. Sysas dėstė per „Žinių radijo“ laidą „Pozicija“.   „Aš užeinu į „Maximą“, apsiperku, bet apie karą jų negalvoju. Manau, kad čia kaip šeimoje, verslo struktūroje kur daug akcininkų, visada yra tam tikrų ginčų. Galbūt rinkų užėmimas ar atsikovojimas? Aš tolimas nuo vidinių „Maximos“ savininkų peripetijų“, - kalbėjo politikas.

„Gal reikėtų priminti, kad „Maxima“ viena pirmųjų pasitraukė iš Lietuvos ir įkūrė savo būstinę berods Olandijoje ir ten mokesčius moka, ten jie mažesni“, - kalbėjo A. Sysas.   Paklaustas, ar tai verčia politikus susimąstyti apie mokesčių politiką, A. Sysas atsakė, kad valdžia apie mokesčius mąsto visą laiką, bet nepamirštama, kad ir Lietuvoje gyvenantiems žmonėms reikia mokėti atlyginimus, pensijas ir visas kitas išmokas, o tam reikalinga surinkti mokesčių.

„Kas bus, jei visi verslininkai išvažiuos? Aš manau, kada agituojama vienus būti patriotais, o kiti gali jais nebūti, arba būti, sėdėdami kitos šalies mokestinėje sistemoje, na, man šiek tiek moraliniai dalykai...“, - kalbėjo A. Sysas pertrauktas klausimo, ar mano, kad „Vilniaus prekybos“ grupė nėra patriotai. Tuomet politikas paaiškino, kad jie - „savotiški patriotai“.   „Aš galvoju, kad jeigu mes kuriame geresnę Lietuvą visiems, tai čia visi turi susitelkti ir dirbti, o ne kritikuoti valdžią, ar dar ką nors mokant mokesčius kitai šaliai. Čia jų vidinis reikalas, duok Dieve, kad viskas būtų gerai, nenoriu skaičiuoti kitų pinigų, bet, elementariai, mokestinė sistema Lietuvoje yra pati lengviausia kapitalui, tai įrodo Europos statistikos biuro „Eurostat“ duomenys. Man labai keista, kodėl iš Lietuvos bėgama, nes pagal kapitalo apmokestinimą Lietuva yra mažiausiai apmokestinta šalis“, - tikino politikas.   Visgi, jis pripažino, kad Lietuvoje yra kitų mokesčių, kurie nebūtinai yra mažesni nei, pavyzdžiui, netolimoje Estijoje.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/a-sysas-apie-maxima-jie-savotiski-patriotai.d?id=68715382

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.