Apie kandidatę ir žmogaus teises

Seimo vicepirmininkas, socialdemokratas Algirdas Sysas „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ pripažino, kad Darbo partija pasiūlė ne pačią geriausią švietimo ir mokslo ministro kandidatūrą. Jis apgailestavo, kad ministro paskyrimo procedūra trunka ilgai. Laidos vedėjo Aurimo Perednio paklaustas, ar šį kartą Prezidentė patvirtins siūlomą kandidatę, Algirdas Sysas atsakė:

„Bijau, kad gali skirti. Aš tikrai mačiau geresnių kandidatų – ir pirmasis, mano kolega Vydas Gedvilas, tikrai vertas to posto. Jis buvo Seimo Pirmininkas, vicepirmininkas. Man buvo keista, kodėl Vydo Gedvilo kandidatūra buvo atmesta dėl kažkokių skirtingai vertinamų pažymų.“

Pasak Algirdo Syso, kandidato skyrimo procedūra užtruko dėl žaidžiamų „neaiškių žaidimų“ ir dėl pačios Prezidentūros, sudarančios papildomų problemų, kritikuojančios dabartinę koaliciją ir teigiančios, kad Darbo partijos kandidatai yra blogi. Vietoj bendradarbiavimo, padedant spręsti kylančias problemas ir parenkant patį kompetentingiausią, geriausiai išmanantį kandidatą, buvo sudaromos kliūtys.

Pokalbiui pakrypus apie Prezidentūros reikalavimą gerai mokėti užsienio kalbą, Algirdas Sysas kalbėjo, kad kalbų ne visada prireikia. Iš tiesų vadybiniai gebėjimai, kuriais turėtų pasižymėti ministras, yra svarbesni, juolab, kad būtina tęsti nesibaigiančią švietimo sistemos pertvarką.

Į žurnalisto priekaištą, kad politinė sistema su tokiu paprastu klausimu susitvarko gana sunkiai, Seimo vicepirmininkas teigė:

„Skirtingos valdžių grandys turi savo matymą, ambicijas ir kiekviena siekia savo tikslų – ne valstybės, ne žmonių, ne tų pačių mokinių, akademinės bendruomenes gerovės. Yra toks pasistumdymas: jūs man, tai aš jums. Tai mano mintys. Jeigu mes mėnesį negalime išspręsti ministro klausimo, tai jau klausimas visoms grandims“.

Kalbėdamas apie partijų susitarimą dėl žmogaus teisių klausimo, Algirdas Sysas prisipažino nežinantis, kiek gali likti šį dokumentą pasirašančių partijų ir koks bus galutinis susitarimo tekstas. Jis pastebėjo, kad arši reakcija tik patvirtina atskirų partijų požiūrį į žmogaus teises ir laisves. Yra parengtas tik susitarimo projektas, kurį aptaria ir ieško sutarimo visos partijos. „Bėgdami nuo sprendimų priėmimo, mes juos tik atitolinsime – kalbėjo A. Sysas. – Tačiau aktualija išliks – turime pripažinti, kad šalia gyvena kitokios orientacijos Lietuvos piliečiai, mūsų rinkėjai ir mokesčių mokėtojai. Neužtikrinę šalyje žmogaus teisių ir laisvių neteksime tų, kurie jaučiasi suvaržyti. Tokie piliečiai, greičiausiai, nusipirks bilietą į tą šalį, kurioje teisės ir laisvės yra garantuojamos.“

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.