Nuo švietimo ministro iki rusų baikerių

2015 m. balandžio 29 d. Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas kalbėjosi su „Žinių radijo“ laidos „Pozicija“ vedėju Aurimu Peredniu keliais nūdienos klausimais, kurių aktualiausias – švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio atšaukimas. Algirdas Sysas teigė, kad dėl stabilumo valdančioji koalicija neprieštaraus Darbo partijos siūlymui. Tokiu būdu bus išvengta papildomų problemų, nes Lietuvos žmonės laukia ne kėdžių stumdymo, o konkrečių darbo rezultatų.

„Bet kokiu atveju mes turime koalicinę sutartį. Mes negalime „pirkti" ministro su portfeliu. Už šios ministerijos darbą yra atsakinga Darbo partija, taigi, jei ponas Dainius Pavalkis ir išreikštų norą ateiti pas socialdemokratus, kėdė liktų ten. Ministrą vėl siūlytų Darbo partija, o ne socialdemokratai. Vargu, ar mes kvestionuosime Darbo partijos sprendimą. Valdančiajai koalicijai teks dirbti dar pusantrų metų. Vyriausybės programa didelė, iššūkiai dar didesni. Prezidentūra gali turėti savo nuomonę, koalicija – savo, kiekvienas dirbsime savo darbus. Prezidentūra gali teikti siūlymus, bet sprendimus priimsime Politinėje taryboje“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkas.

Jis pridūrė, kad būtų gerai, jei Darbo partija įvardytų ministro atšaukimo priežastį. Jo nuomone, ji glūdi daugiau vidiniuose Darbo partijos sprendimuose, nei ministerijos veikloje. „Dėtos partijos viltys į deleguotus ministrus paaiškės vėliau, – kalbėjo Algirdas Sysas. – Pastarieji įvykiai rodo, kad partijoje ryškėja skirtingas nuomones turinčių partiečių grupės. Viktoras Uspaskichas liko toks pats, tačiau kiti pradėjo drąsiau reikšti savo nuomonę, matyti kitokį partijos kelią. Galiu tik pasveikinti. Partija, kurioje yra nuomonių įvairovė, laimi.“

Žurnalisto paklaustas apie gegužės 1 d. vyksiantį Lietuvos socialdemokratų partijos suvažiavimą ir jo metu renkamą partijos pirmininką, Algirdas Sysas pasakė, kad LSDP statute yra numatyta galimybė rinkti pirmininką tiesiogiai. Tačiau konferencijos metu visada nusprendžiama, kokiu būdu jis bus renkamas. Šį kartą už būsimą pirmininką balsuos ir jį slaptu balsavimu išrinks į suvažiavimą susirinkę partijos skyrių delegatai. Kandidatas yra aiškus, nes jį palaiko dauguma partijos narių, o ir rinkėjai pasitiki LSDP pirmininko bei Vyriausybės darbu, be to savivaldos rinkimų rezultatai buvo geri.

Lietuva, kaip ir Lenkija, neįleido į savo teritoriją rusų baikerių grupės „Naktiniai vilkai” narių, kurie norėjo iš Maskvos pasiekti Berlyną ir tuo pažymėti II pasaulinio karo pabaigos 70-metį. Seimo vicepirmininko nuomone – tai politinė akcija, todėl Lietuvos naudojamos priemonės teisiškai teisingos. „Reikia pasirūpinti ir savo šalies, ir svečių, tranzitu važiuojančiu per šalį, saugumu, – kalbėjo jis. – Kiekvienoje šalyje veikia įvairios organizacijos ir grupės. Niekas negali prognozuoti, kokia galėtų būti gyventojų reakcija kitos šalies piliečių atžvilgiu. Žinome, kokie aršūs yra lenkų futbolo fanai. Kas galėtų garantuoti, kad užsienio svečių kelionė vyks sklandžiai, be jokių incidentų? Valstybės tarnybos tam ir yra, kad laiku reaguotų ir leistų išvengti problemų abiems pusėms.“ Taip pat jis pridūrė, kad Lietuva elgiasi teisingai nedeleguodama savo atstovo į minėjimą. Šalis nuosekliai laikosi savo pozicijos šiuo klausimu ir vieningai parodo, kad II pasaulinio karo pabaigos šventes galima švęsti kitaip.

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.