Pradedama Seimo pavasario sesija

Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos parengtam įstatymo pakeitimo projektui, sudarančiam galimybę pakviesti karius į devynių mėnesių nuolatinę privalomąją karo tarnybą. Neabejojama, kad pagrindinis 2015 m. kovo 10 d. prasidėsiančios Seimo pavasario sesijos klausimas bus nuolatinės privalomosios šauktinių pradinės karo tarnybos grąžinimas. Seimo vicepirmininko Algirdo Syso nuomone, staiga atsiradusio klausimo svarstymas labiau primins mėtomą karštą bulvę ir iššauks diskusijų gausą.

„Jei konservatorių vyriausybė nebūtų labai sumažinusi krašto apsaugos finansavimo, toks klausimas nekiltų, o Lietuvos kariuomenės tiek kokybinis, tiek ir kiekybinis stovis būtų buvęs kur kas geresnis nei yra dabar“, - „Žinių radijuje“ kalbėjo Seimo vicepirmininkas. Tenka susitikti su gyventojais įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, kurių nuomonė dėl šauktinių kariuomenės labai skiriasi. Deja, tik maža jų dalis pritaria tokiai kariuomenei.“

Be pradinės karo tarnybos grąžinimo Seimas svarstys žmonių gyvenimo kokybės gerinimo, darbo užmokesčio, minimaliosios algos didinimo, pensijų kompensavimo vykdymo, neteisėtai sumažintų darbuotojų atlyginimų kompensavimo tvarkos klausimus.

Nusimato intensyvi pavasario sesija, į kurią bus įtraukti nauji Vyriausybės parengti projektai su nesvarstytais praėjusios rudens sesijos klausimais. Rudens sesijos metu pirmumas buvo skirtas euro įvedimo Lietuvoje ir 2015 metų biudžeto klausimams, o Seimo narių įregistruotų įstatymų pataisų buvo svarstoma nedaug.

Šį pavasarį LRS vicepirmininkas tikisi konstruktyvaus darbo, kadangi Seimas dažniausiai sutaria visais klausimais, nepalikdamas vietos beprasmiams ginčams ir rietenoms. Be to jis pastebėjo, kad kai kurių klausimų, pavyzdžiui pensijų grąžinimo, neįmanoma įgyvendinti per vienerius metus, kaip to reikalauja konservatorių lyderiai, ir pakvietė atsisakyti populistinių pasisakymų.  

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.