23,36%

Tiek procentų Lietuvos rinkėjų išreiškė pasitikėjimą Lietuvos socialdemokratų partija. Surinkę daugiausiai balsų iš visų rinkimuose dalyvavusių politinių partijų ir komitetų, socialdemokratai išlaiko lyderio poziciją ir turi 356 mandatus. Tai net 109 mandatais daugiau nei antroje vietoje likusios TSLKD partijos mandatų skaičius bei 28 mandatais daugiau nei buvo laimėta 2011 metais.

Kai kurie politologai tvirtina, kad tikrieji rinkimų laimėtojai yra liberalų sąjūdis ir socialdemokratams nesiūlo vertinti šių rinkimų kaip sėkmingų. Iš tiesų, kai kuriuose miestuose rinkėjai aktyviai palaikė liberalus, jų mandatų skaičius įspūdingas. Tačiau bet kokius bandymus viešumoje sumenkinti pelnytą socialdemokratų pergalę griauna skaičiais pateikti balsavimo rezultatai.

Trečdalyje Lietuvos savivaldybių Lietuvos socialdemokratų partija gali turėti daugumą. Daugiausiai mandatų socialdemokratai turi Druskininkų (18 mandatų), Jonavos ir Kauno rajono (po 15), Marijampolės ir Vilkaviškio (po 14), Mažeikių rajono (11), Birštono ir Utenos (po 11), Neringos ir Tauragės (po 10), Akmenės, Varėnos ir Telšių (po 9), Joniškio ir Kelmės (po 8), Raseinių ir Trakų rajono (po 7), Kazlų Rūdos, Šilutės ir Ukmergės rajono (po 6) savivaldybėse.

Neblogų rezultatų partijos bičiuliai pasiekė Kaišiadorių ir Rokiškio (po 7), Elektrėnų, Radviliškio ir Šakių (po 6), Kupiškio, Panevėžio rajono ir Pasvalio (po 5), Skuodo (4) ir Širvintų (3) savivaldybėse. 

Jau pirmame ture buvo išrinkti aštuoni socialdemokratų kandidatai į merus. Už Birštono merę Nijolę Dirginčienę balsavo 75% rinkėjų, už Jonavos rajono merą Mindaugą Sinkevičių – 71,20%, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas gavo 71% gyventojų palaikymą, išrinktasis Neringos meras Darius Jasaitis gavo 61,81%, Utenos meras Alvydas Katinas – 58,58%, Marijampolės meras Vidmantas Brazys 54,87%, Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka 53,77% ir išrinktasis Kauno rajono meras Valerijus Makūnas 53,69% rinkėjų balsų.

Bendras rinkėjų balsų bei laimėtų merų postų ir mandatų skaičius, ne vienoje savivaldybėje socialdemokratų išlaikyta dauguma rodo partijos pasiektą puikų rezultatą.

Tačiau rinkimai dar nesibaigė. Laukia antras rinkimų turas, kuriame 21 socialdemokratų kandidatui į merus teks varžytis su centro dešinės partijų atstovais. Belieka visus nuoširdžiai pasveikinti, padėkoti už nuoširdų darbą ir palinkėti sėkmės.

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.