Ar aukštesnės kvalifikacijos darbuotojams taip pat mokėsime MMA?

Beveik trejus metus kalbama ir niekaip nesutariama dėl minimalios mėnesinės algos (MMA) dydžio. Nors Vyriausybė šių metų biudžete numatė sumą MMA didinimui, 2015 m. sausio 27 d. vykusioje Trišalėje taryboje sprendimas dėl būsimo MMA buvo atidėtas iki pavasario.

Praeitais metais buvo nuspręsta padidinti MMA 35 litais, kad spalį alga sudarytų 300 eurų. Lyg ir viskas būtų gerai, jei ne vienas „bet“. Niekas nekalba apie aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų atlyginimus, kurie didėja vangiai. Kai kuriuose sektoriuose aukštesnės kvalifikacijos ir nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimai net susivienodino.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Algirdas Sysas MMA artėjimą prie kvalifikuotesnės darbo jėgos atlyginimų laiko netinkamu.

„Esu šalininkas to, kad pirmiausiai reikia didinti darbo užmokestį kvalifikuotiems darbuotojams, o kai jų atlyginimas pasiekia tam tikrą lygį, galima kalbėti apie MMA didinimą, - LRT radijui kalbėjo Algirdas Sysas. Anot jo, jei nebus pakeistas galiojantis sprendimas kovo mėnesį 5 proc. padidinti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų koeficientus, o liepos mėnesį, neperžiūrėjus bazinio jų dydžio, padidinti MMA, 52 tūkst. iš 300 tūkst. darbuotojų pateks į minimalaus darbo apmokėjimo dydžio ribas.

„Nenormalu, kad iš žmonių reikalaujame kvalifikacijos, kompetencijos, o po to nevertiname jų darbo normaliu atlyginimu. Darbo užmokestį reikia didinti proporcingai, negalima didinti tik MMA“, – sakė Algirdas Sysas.

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.