Geri 2014-ieji

Apie 2014 metus, kokie jie buvo Lietuvos žmonėms ir ekonomikai gruodžio 30 d. „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ jos vedėjas Raigardas Musnickas kalbėjo su  „Swedbank“ ekonomistu Nerijumi Mačiuliu, LLRI prezidentu Žilvinu Šilėnu ir LRS vicepirmininku  Algirdu Sysu.

Nors per 2014-sius Vyriausybei nepavyko įgyvendinti visų planų tiek dėl subjektyvių ir objektyvių priežasčių, tiek dėl geopolitinės įtampos vertėtų pasidžiaugti pasiektais rezultatais. Statistiniai duomenys rodo, kad šalyje vyrauja optimistiškesnės nuotaikos, intensyvėja vartojimas. „Niekas negalėtų paneigti, kad 2014 metai buvo prastesnis už ankstesnius. Metai buvo geri, sakykime tai tiesiai. Tačiau kodėl viešoje erdvėje lietuviai niekados nesidžiaugia?“ – klausė LRS vicepirmininkas Algirdas Sysas.

Makroekonominiai rodikliai buvo geri, nepaisant Rusijos taikomų sankcijų Lietuvos verslininkams ir menko Europos Sąjungos ekonomikos augimo. O Lietuva tokioje geopolitinėje aplinkoje sugebėjo skatinti BVP augimą, didėjo eksportas, padidėjo vidutinis darbo užmokestis 4,5 proc. Pastatytas Suskystintų gamtinių dujų terminalas – įgyta energetinė šalies nepriklausomybė, tinkamai pasiruošta euro įvedimui.

„Mūsų vyriausybės programoje parašyta, kad staigūs mokesčių pakeitimai nebus vykdomi, nors aš esu didesnių reformų šalininkas“ - pripažino LRS vicepirmininkas, socialdemokratas Algirdas Sysas. Jis tvirtino matąs galimybes keisti kapitalo apmokestinimą, kuris šiuo metu yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje. Jo nuomone, jei nebus didesnio perskirstymo per biudžetą, liks daug neišspręstų problemų.

Algirdas Sysas: „Lietuvos žmonės užsitarnavo geresnį gyvenimą. Norėdami pritraukti daugiau investicijų, turime skatinti darbo jėgos augimą, kuris priklauso nuo darbo užmokesčio dydžio. Norėdami gyventi gerai, privalome turėti omenyje, kad už darbą reikia mokėti padoriai.“   

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.