LRS vicepirmininko Algirdo Syso pranešimas: „Šokiruoja laki eksministro vaizduotė“

Kad tarp Seimo narių yra gausu demagogų ir manipuliatorių – ne paslaptis. Gruodžio 10 d.  buvęs Žemės ūkio ir dabartinės Šešėlinės Vyriausybės ministras Kazys Starkevičius išplatino savo pranešimą su tikrovės neatitinkančia informacija.

Savo pranešime jis greičiausiai išsakė savo asmeninę nuomonę apie kaimą, tik kažkodėl ją įdėjo į mano lūpas, neva man „kaimas yra išlaikytinis, siurbiantis pinigus ir neduodantis jokios grąžos, ... apvalgantis visus kitus – nuo kareivių iki bibliotekininkų ar prekybos centrų kasininkų“. 

2014 m. gruodžio 4 d., biudžeto pataisų svarstymo metu dėl papildomų lėšų skyrimo žemės ūkiui, nepritariau siūlymui papildomai skirti 61 mln. litų ir sakiau:

„Vienoje iš konferencijų buvo parodyta, koks finansavimas tenka žemės ūkiui ir kokią BVP dalį jis sukuria. ... Aš tai mačiau šioje salėje ir ... jūs plojote, kai matėte tas skaidres. Mes į žemės ūkį dedame fantastines lėšas, o sukuriama BVP dalis yra labai maža“.

Kad visiems būtų aiškiau, apie ką kalbama, pateikiu paskutiniųjų penkerių metų konkrečius skaičius:

 

2009 m.

2010 m.

2011 m.

2012 m.

2013 m.

Žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės dalis šalies bendrosios pridėtinės vertės apimtyje, proc.

2,8

3,3

3,8

4,4

3,8

ES ir bendrojo finansavimo lėšų poreikis  nuo bendros paramos sumos, proc.

22,7

22,2

23,2

23,3

22,9

Patvirtinta biudžete, proc.

16,6

21,7

18,0

18,5

14,6

Akivaizdu, kad žemės ūkis sukuria apie 4 proc. BVP, o gauna 15 proc. paramos lėšų. Todėl linkėčiau buvusiam žemės ūkio ministrui mažiau fantazuoti.

Suprantu, kad žemės ūkis Lietuvai yra labai svarbus, bet ne mažiau svarbios yra ir kitos sritys, duoti įsipareigojimai Lietuvos žmonėms. Jei kuriai nors sričiai reikia skirti papildomų lėšų , visų pirma būtina rasti finansavimo šaltinius. Ir tik po to kalbėti apie papildomų lėšų skyrimą.

Algirdas Sysas

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.