Seime lankėsi Latvijos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniece

LRS vicepirmininkas Algirdas Sysas 2014 m. lapkričio 28 d. dalyvavo Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės susitikime su Latvijos Saeimos Pirmininke Inara Mūrniece (Ināra Mūrniece). Tai – pirmasis I. Mūrniecės oficialus vizitas į užsienį, lapkričio pradžioje ją išrinkus naująja Latvijos parlamento vadove.

Lietuvą ir Latviją sieja nemažai bendrų klausimų. Visų pirma – tai geopolitinė padėtis ir energetinė nepriklausomybė. Nemažai sąsajų yra transporto ir eksporto srityje. Kaimynės aktyviai palaiko kultūrinius ryšius.

Lietuva teikia visapusišką paramą Latvijai, besirengiančiai perimti pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai vairą iš Italijos nuo 2015 m. sausio 1 d. Latvijos Saeimos Pirmininkė I. Mūrniecė sakė, kad Latvijai labai reikšminga Lietuvos politikų ir ekspertų pirmininkavimo patirtis. Pristatydama būsimo vadovavimo ES Tarybai prioritetus, ji akcentavo ES konkurencingumo ir augimo skatinimą, ES skaitmeninio potencialo panaudojimą ES vystymuisi ir ES  vaidmens pasaulyje stiprinimą.

Susitikime taip pat dalyvavo Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Seimo Pirmininko pavaduotojai Irena Degutienė, Gediminas Kirkilas, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka, Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės nariai Vitalijus Gailius ir Aleksandras Zeltinis, Latvijos Saeimos nariai Inesė Laizanė (Inese Laizāne), Ivanas Klementjevas (Ivans Klementjevs) ir Romualdas Ražukas (Romualds Ražuks).

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.