Jaunimui – galimybė mokytis ir dirbti, neprarandant socialinių garantijų!

Seimo vicepirmininkas, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Algirdas Sysas ragina atstatyti socialinį teisingumą ir užtikrinti socialines garantijas jaunimui, nustatant teisinį reguliavimą, suteiksiantį asmenims, tapusiems apdraustaisiais iki mokslo ar studijų baigimo, teisę gauti ligos, motinystės, motinystės (tėvystės) ar tėvystės pašalpą.

2014 m. gegužės 6 d. Algirdas Sysas užregistravo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo Nr. IX-110 8, 16, 181 ir 19 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą (Nr. XIIP-1782).

Įstatymo projekto rengimą paskatino gyventojų nepasitenkinimas, skundai, teisminiai ginčai dėl Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo galiojančių nuostatų, kurios diskriminuoja iki mokslo baigimo įsidarbinusius jaunus asmenis. Nustatyto stažo išmokai skaičiuoti tokie jauni žmonės kartais dar neturi, todėl ir išmoka kaip dirbantiesiems nepriklauso, tuo tarpu, jei jau įsidarbina, nebegali pretenduoti ir į išmoką kaip besimokantys asmenys iki 26 metų. O tai, Algirdo Syso nuomone, yra socialiai neteisinga!

Iki mokslo ar studijų baigimo apdraustas asmuo į Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą sumokėtų daugiau įmokų nei tas, kuris įsidarbintų per tris mėnesius nuo mokslo ar studijų baigimo. Kodėl asmuo, tapęs apdraustuoju iki mokslo ar studijų baigimo ir sumokėjęs daugiau įmokų į VSDF biudžetą, neturi teisės į ligos, motinystės, motinystės (tėvystės) ar tėvystės pašalpą, kai tokią teisę turės per tris mėnesius nuo mokslo baigimo įsidarbinęs asmuo?

Algirdas Sysas: „Jaunimo nedarbo problema šiuo metu yra ypač opi ir aktuali. Reikėtų skatinti ir visais būdais remti tuos jaunus žmones, kurie įsidarbina anksčiau, nei baigia mokslus ar studijas, ir neatimti iš jų socialinės apsaugos ir garantijų. Todėl siūlau, kad į Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatas, reglamentuojančias teisę gauti pašalpą turinčių asmenų ratą, būtų įtraukti ir iki mokslo ar studijų baigimo tapę apdraustaisiais jaunuoliai.“

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.