Medelių sodinimo šventė

Jau tapo tradicija, kad LSDP ir Kernavės girininkija organizuoja medelių sodinimo šventę. Ši jau ketvirtoji. Šiemet sodinti medelių susirinko rekordinis skaičius gamtos mylėtojų – net 122.

Medelius sodino Vileikiškių dienos centro „Lašeliai“ vaikai su vadove A. Bagočiūniene, Musninkų vaikų dienos centro „Aitvarai“ vaikai su vadovais I. Vaitkeviča ir A. Jakučiu, Vilniaus ligonių kasų kolektyvo atstovai, Širvintų ir Ukmergės socialdemokratų skyrių nariai. Dalyvavo ir visuomenei žinomi asmenys: Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Sysas, buvęs Ukmergės miškų urėdijos urėdas, o dabar Seimo narys K. Grybauskas, Širvintų rajono meras V. Jasiukevičius, jo pavaduotojas A. Jozonis, Čiobiškio seniūnijos seniūnas V. Niekis. Visiems talkino ir mokino medelius sodinti Ukmergės miškų urėdijos Kernavės girininkijos girininkas Rimas Kazlauskas, jo pavaduotojas Giedrius Povilaitis, eigulys Stasys Marcinauskas.

Šį kartą medeliai buvo sodinami Čiobiškio seniūnijos Kazliškių miške. Šventei buvo paruošta 1,7 ha, iš kurių užsodinta apie 1,5 ha. Šventės dalyviai pasodino 300 ąžuoliukų, 1000 pušaičių ir apie 4000 eglaičių. Kernavės girininkijos girininkas Rimas Kazlauskas džiaugėsi, kad kai kuriuos medelių sodinimo mėgėjus jau regi ne pirmą kartą ir žino, jog jie sodina kokybiškai.

Girininkas akcentavo, kad svarbiausia mintis ne pasodinti naują mišką, o pakviesti užsiėmusį žmogų į gamtą. “Vienas pasodins gal tik vieną medelį, kitas – šimtą, svarbu, kad žmogus pabūtų miške, pasiklausytų gamtos garsų, patirtų malonumą ir vėl norėtų čia sugrįžti” – kalbėjo R. Kazlauskas.

Po smagaus bendro darbo visi susibūrė draugėn, vaišinosi čia pat virtu šiupiniu, gaspadinių teptais sumuštiniais, visi kartu bendravo, dalijosi įspūdžiais. O svarbiausia – išvykdami nepaliko šiukšlių, bet išsivežė puikią nuotaiką.

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.