Ekonomistai ragina sekti Estijos pavyzdžiu dėl 2 pakopos pensijų fondų: „Kodėl tą žmogų reikia laikyti“

840 milijonų eurų – tiek turto preliminariai per praėjusius metus neteko 2-osios pakopos pensijų fondai. Skaičiuojama, kad kiekvienas kaupimo sistemos dalyvis vidutiniškai pernai neteko 600 eurų. Pensijų fondai stengiasi visais įmanomais būdais išsaugoti savo klientus, dėl to skuba raminti gyventojus.

Esą vieni prasti metai per dešimtmečius kaupimo daug nuostolių nepadaro, tačiau dalis ekonomistų ir Seimo narių mano, kad gyventojus reikia paleisti iš antrosios kaupimo pakopos, leisti jiems pasiimti pinigus taip, kaip padarė Estija.

„Žmogui galbūt reikia šiandien. Pasiliekama, kad sukaupti 6 tūkstančiai dar po 10 metų bus išsigelbėjimas kažkam. Aš nelabai tuo tikiu“, – sako Seimo narys, socialdemokratas Algirdas Sysas.

Visas straipsnis čia: https://www.tv3.lt/naujiena/video/ekonomistai-ragina-sekti-estijos-pavyzdziu-del-2-pakopos-pensiju-fondu-kodel-ta-zmogu-reikia-laikyti-n1210885

Žvilgsniu pasvėrus rūpesčių naštą

Kokią rūpesčių naštą ant Lietuvos pečių užkraus 2023-ieji? Kokie iš jų bus sunkiausi ir kaip su jais reikės dorotis? O gal ši našta jau bus lengvesnė, nei pernai? Tai klausimai, į kuriuos atsakymų ieškome kaskart peržengę naujųjų metų slenkstį.

Anot Seimo nario Algirdo Syso, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario, pagrindinė užduotis, kurią šiemet turėsime spręsti, visiems bendra – išgyventi. „Ne tik tiems, kurie neturi pinigų, bet ir tiems, kurie jų turi. Matyt, čia yra pagrindinė užduotis, kad ta gerovės valstybė, apie kurią kalba prezidentas, nenutoltų, būtų labiau matoma ir pasiekiama. Manau, būtent į tai bus sutelktas visas dėmesys, nes nelabai tikiu, kad finansai staiga susitvarkys ar dujų bei naftos kainos nukris. Tos pačios problemos, kurios kamavo Lietuvą antrojoje praėjusių metų pusėje, turbūt pasiliks ir naujaisiais metais. Įsipareigojimų vykdymą – o Vyriausybė daug jų prisiėmė – reikia užtikrinti pinigais. Čia vėl bus rimtas klausimas: ar ir toliau skolintis, ar visgi ateiti į Seimą su mokesčių reforma, kuri šiek tiek pagerintų mūsų biudžetą ir galimybes tuos įsipareigojimus vykdyti“, – sakė pašnekovas.

Visas straipsnis čia: https://www.valstietis.lt/salyje/zvilgsniu-pasverus-rupesciu-nasta/126905

Pensijų fondai patyrė seniai regėtą nuosmukį, bet ragina žmones nebėgti iš kaupimo

Tie, kas pensija dar nesirūpina, tą daryti primena valstybė. Šių metų pradžioje „Sodra“ kvies į antros pakopos pensijų kaupimą naujus dalyvius, pilnamečius, pradėjusius dirbti, ir tuos, kurie prieš trejus metus kaupimo atsisakė. Jų turėtų būti 5 tūkst. daugiau nei pernai.

Kai kurie politikai įsitikinę, kad toks kaupimas orios senatvės neužtikrina ir siūlo antrą pakopą naikinti. „Tai yra loterija – gali pasisekti arba ne. Manau, valstybė šioje loterijoje neturėtų dalyvauti. 223 mln. eurų ,galėtų panaudoti gerokai naudingiau“, – savo nuomonę išsakė Seimo narys Algirdas Sysas.

Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/neregetas-pensiju-fondu-nuosmukis-isgasdino-zmones-raginami-nepulti-begti-kaupimo-1109218

Daugiau straipsnių...

Visos teisės saugomos © 2013 Algirdo Syso svetainė. sukūrė: Luxus Creations.